Remont rury w Oratorum!

Informujemy, iż Oratorium w dniach 29-31 października jest zamknięte ze względu na wymianę rur doprowadzających wodę do świetlicy.

Wspomnienie Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym odbył się w Oratorium apel z okazji Dnia Papieskiego. Uroczystość została przygotowana przez dzieci z naszej świetlicy pod czujnym okiem pań stażystek. 

Dodano: 23.10.2014

Mamy w naszych szeregach medalistkę!

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza wychowanka - Dominika Sibiga zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim o Puchar burmistrza Sandomierza, w kategorii KADET. Turniej rozegrał się w dniach 18-19 października w Sandomierzu. To już drugi sukces Dominiki - we wrześniu tego roku zdobyła srebrny medal w bokserskich mistrzostwach Polski w Busku Zdroju również w kategorii KADET. Dodatkowo, prezydent miasta Stalowa Wola ufundował dla Dominiki stypendium sportowe na dalszy rozwój kariery sportowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Dodano: 20.10.2014

Zamość okiem obiektywu

Poniżej zamieszczamy część zdjęć wykonanych przez uczestników kółka fotograficznego podczas wyjazdu na plener do Zamościa. Wyjazd odbył się 11 października.

Dodano: 11.10.2014

Teatr Lalek "Pinokio" w Oratorium

W miniony czwartek gościliśmy w Oratorium Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza. Imprezę zorganizowała firma VESTOR dzięki zewnętrznym sponsorom. Grupa przedstawiła spektakl p.t. Zaginiona Księżniczka. Przedstawienie odbyło się na sali teatralnej kościoła Trójcy Przenajświętszej, wstęp był wolny - rozpoczął się tuż po nabożeństwie różańcowym. 

Dodano: 13.10.2014

Wycieczka integracyjna - Bieszczady 2014

W miniony weekend odbyła się dwudniowa wycieczka w Bieszczady. Wyjazd miał charakter integracyjny, zarówno dla dzieci z Oratorium jak również dla świetlicy z Zaklikowa.

Pierwszym przystankiem wycieczki było miasto Sanok a tam basen kryty i lodowisko na SANOK ARENA. Następnie pojechaliśmy do Soliny, zwiedzaliśmy tam zaporę wodną na Jeziorze Solińskim. Kolejnym punktem wycieczki była Wetlina, gdzie mieliśmy zarezerwowany nocleg. Tam też poszliśmy na Mszę Świętą.

Następnego dnia wyszliśmy w góry - pojechaliśmy do Wołosatego, stamtąd wyruszyliśmy na Tarnicę - najwyższy szczyt Bieszczad. Niestety przejrzystość powietrza pozostawiała wiele do życzenia ale było super:) Ostatnią atrakcją wycieczki był przystanek M'cDonalds w Sanoku, potem już tylko droga do domu. Mamy nadzieję, że wycieczka się podobała i wszystkie dzieci, z Oratorium i z Zaklikowa zintegrowały się jeszcze bardziej niż są!     

Dodano: 08.10.2014

Odpust, imieniny ks. dyrektora i inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Wczoraj w kościele Trójcy Przenajświętszej odbyła się Msza odpustowa z okazji święta Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała. Tą Mszą świętą zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 w naszej świetlicy. Imieniny obchodził również ks. Michał, dyrektor "Oratorium" któremu życzymy wszystkiego najlepszego!

Dodano: 30.09.2014

"Turysto, szanuj środowisko!"

Oratorium po raz kolejny przyłączyło się do akcji sprzątania świata, w tym roku pod nazwą "Turysto, szanuj środowisko" i wyruszyło sprzątać świat:)

Dodano: 26.09.2014

Integracja świetlic

Dzięki sponsorom pozyskanym przez firmę VESTOR udało nam się zorganizować animatorów kultury i wczoraj odbyła się w Oratorium impreza integracyjna, na którą zaprosiliśmy naszych przyjaciół ze świetlicy Tęcza ze Stalowe Woli. Na dzieci czekało szereg atrakcji, m.in. dmuchane zamki, trampolina, popcorn, wata cukrowa oraz różnego rodzaju gry i zabawy. Dodatkową atrakcją były przejazdy gokartem, przeciąganie liny i narty 3-osobowe.  

Dodano: 19.09.2014

"Między nami świetlicami" vol. 2

W miniony piątek odbył się w Zaklikowie drugi piknik z cyklu "Między nami świetlicami". W parku miejskim zorganizowaliśmy szereg różnego rodzaju zabaw - rozstawiliśmy trampolinę, przygotowaliśmy stoisko z łukami, bawiliśmy się i śpiewaliśmy, uczyliśmy się chodzić na szczudłach, przeciągaliśmy linę i chodziliśmy na trzy-osobowych nartach biegówkach. Piątkowe popołudnie spędziliśmy w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Zaklikowa piknik się podobał:) Pozdrawiamy świetlicę "Swietliki" - do zobaczenia!

Dodano: 15.09.2014

"Między nami świetlicami" vol. 1

W minioną niedzielę na placu zabaw przy Oratorium odbył się pierwszy z dwóch zapowiadanych pikników p.t. "Między nami świetlicami". W bardzo miłej, kameralnej atmosferze rodziny z pobliskich osiedli spędziły czas na naszym podwórku. Można było skorzystać z wielu ciekawych atrakcji które przygotowało "Oratorium", świetlica "Świetliki" z Zaklikowa oraz klub młodzieżowy "Michał". Wspólnymi siłami przygotowaliśmy: bieg w workach, przejazd w taczce slalomem, rodzinne narty "biegówki", malowanie twarzy i włosów, przejazd gokartem, trampolinę, strzał do celu z profesjonalnego łuku. Zorganizowaliśmy również katering w postaci grillowanej kiełbaski oraz popcornu. W tle przygrywała miła muzyka a dzieci mogły bawić się m.in. "w pociąg" przy dźwiękach piosenki "Jedzie pociąg z daleka". Uczestnicy pikniku otrzymali również symboliczne baloniki.

Niespodzianką naszego pikniku był pokaz umiejętności zaklikowskiej grupy tanecznej z tamtejszej świetlicy - tancerki zaprezentowały cheerliding. 

Mamy nadzieję, że piknik zyskał sympatię stalowowolskich rodzin i następnym razem tych rodzin przyjdzie więcej. Na koniec serdecznie zapraszamy 12.09 do parku w Zaklikowie! Będzie się działo:)

Dodano: 08.09.2014

Wrześniowa akcja "Między nami świetlicami"

Już w najbliższym czasie czekają na nas dwie imprezy z cyklu "Między nami świetlicami". Organizujemy dwa pikniki we współpracy ze świetlicą "Swietliki" z Zaklikowa. Pierwszy piknik odbędzie się  dnia 07.09 na placu zabaw przy Oratorium, drugi natomiast w Zaklikowskim parku 12.09. Więcej informacji na plakatach poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Zapisy na rok szkolny 2014/2015

Świetlica Socjoterapeutyczną  „ORATORIUM” ogłasza nabór na rok szkolny 2014/2015 dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Zapisu dokonać mogą tylko osoby dorosłe (rodzice lub prawni opiekunowie dziecka) w dniach:
- 28- 29 sierpnia w godzinach od 800 do 1500

- od 1 września w godzinach od 1230 do 1900

Świetlica przeznaczona jest dla dzieci z rodzin niezamożnych. Dodatkowymi kryteriami uwzględnianymi przy zapisie do placówki są:

 • wielodzietność (powyżej 2 dzieci),
 • rodziny w trudnej sytuacji życiowej (rozwód, separacja, konkubinat, wyjazd za granicę rodzica lub rodziców gdy dziecko pozostaje pod opieką dziadków),
 • rodziny borykające się z trudnościami wychowawczymi,
 • występujące w rodzinach przewlekłe choroby somatyczne, psychiczne, niepełnosprawność, alkoholizm rodziców lub opiekunów.

Zajęcia świetlicowe odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 1300– 1900, w piątek w godzinach 1300 - 1800.

W ramach zajęć placówka oferuje nieodpłatnie:

 • posiłek dwudaniowy z deserem,
 • korzystne warunki do odrabiania lekcji (pomoc wychowawcy, pomoce naukowe),
 • zajęcia sportowo – rekreacyjne (piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, bilard, ścianka wspinaczkowa, trampolina, gokarty)
 • kółka zainteresowań: kulinarne, hand-made (wykonywanie biżuterii), muzyczne (kultura hip-hop), plastyczne, komputerowe, fotograficzne, DRAMA,  modelarskie, teatralne, bajkoterapia, fitness,
 • zajęcia terapeutyczne grupowe i indywidualne,
 • pomoc logopedy,
 • imprezy okolicznościowe (półkolonie, kolonie, wycieczki, Andrzejki, Wigilia, Mikołajki, Bal karnawałowy, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka, dyskoteki).

Dodano: 22.08.2014

Szczawa 2014 - wspomnienia z kolonii

W dniach 13-22 sierpnia wychowankowie „Oratorium” w Stalowej Woli udali się na letnią kolonię do miejscowości Szczawa (pow. limanowski). Grupa kolonijna liczyła łącznie 36 osób, w tym sześciu wychowawców. Mimo, że pogoda nie była dla nas łaskawa przez całą kolonię, jednak nie zabrakło nam pomysłów na pożyteczne spędzenie czasu. Udało nam się trzykrotnie powędrować w góry, gdzie zdobyliśmy kilka szczytów, m. in. Mogielicę (1172 m. n.p.m.), Jasień (1052 m. n.p.m.) czy Kudłoń (1274 m. n.p.m.).

W uroczystość Wniebowzięcia NMP udaliśmy się do Zakopanego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele Świętej Rodziny. Później mogliśmy pochodzić po Krupówkach, po czym udaliśmy się do Aquaparku.

W sobotę wieczorem byliśmy na pikniku pt. „Las szepcze o wolności”, gdzie gościem specjalnym był znany aktor i satyryk Jan Pietrzak. W niedzielę uczestniczyliśmy w apelu poległych pod pomnikiem Pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej w Szczawie, po którym to miała miejsce Eucharystia odpustu partyzanckiego.

Nie mogło podczas naszej kolonii zabraknąć wyjazdu do „Rabkolandu”, na którym wszyscy bawili się świetnie na licznych karuzelach, w domach śmiechu i strachu czy w domu do góry nogami.

W czasie naszego pobytu w Szczawie byliśmy kilka razy na orliku, w pijalni wód mineralnych, muzeum Pułku Strzelców Podhalańskich AK, na krytej pływalni w Limanowej, w opactwie Cystersów w Szczyrzycu, a wieczory umilaliśmy sobie dyskotekami lub, no właśnie, pogodnymi wieczorami. 

W przedostatni dzień wyjechaliśmy w Pieniny, gdzie zwiedziliśmy zaporę wodną na Dunajcu i przepłynęliśmy statkiem do zamku w Czorsztynie. Zobaczyliśmy też pawilon, gdzie obejrzeliśmy krótki film edukacyjny o zwyczajach i życiu górali, a także o sposobach wyrabiania słynnego oscypka.

Jak podczas każdej kolonii, nie zabrakło inspekcji czystości – IKC, na widok której niejedno kolano zginało się do zmywania podłóg, a poczta pantoflowa ostrzegająca przed „niebezpieczeństwem kontrolerów” działała bez szwanku i w zawrotnym tempie.

I w końcu, po wielu przeżyciach i atrakcjach, przybrawszy kilka kilo przez przepyszne posiłki oraz desery naszych Miłych Gospodarzy, wróciliśmy do domu przekraczając znak drogowy „Stalowa Wola” z wielkimi owacjami.
Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznej kolonii w Szczawie serdecznie dziękujemy – Bóg Wam zapłać!