Czas czynnie spędzamy - ale się działo!

Półkolonie 2013

Dzień wojskowy w Zarzeczu

Dzień indiański w Zarzeczu

Dzień sportu i rekreacji - plac przy PSP IV

Półkolonie 2013 - fotoreportaż

Dziś rozpoczął się drugi turnus półkolonii w Oratorium! Tak bawiliśmy się na pierwszym - zapraszamy do przeglądnięcia zdjęć zamieszczonych poniżej!

Ruszyły półkolonie 2013!

Od poniedziałku pełną parą ruszyły półkolonie w Oratorium. Zamieszczamy również poprawiony plan poszczególnych turnusów, uzależniony jest on głównie od warunków atmosferycznych zatem może ulec zmianie (przede wszystkim wyjścia plenerowe typu basen, park).

Zapraszamy na półkolonie 2013 w Oratorium!

Informujemy, iż zapisy na półkolonie 2013 w Oratorium zostały zakończone - wszystkie miejsca są już zajęte. 

Regulamin półkolonii oraz plan organizacyjny poszczególnych turnusów znajduje się w dziale DO POBRANIAWięcej informacji pod numerem telefonu: 791-081-017.

Pierwszy turnus startuje 1 lipca, rozpoczęcie o godzinie 8.45. Zapraszamy!

Spotkanie u Postulantów

W środę 12 czerwca wybraliśmy się na grilla do postulantów z Klasztoru Kapucynów w Rozwadowie. Postulanci przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji, m.in. mecz w piłkę nożną, siatkówkę, przeciąganie liny czy w Badmintona. Zwieńczeniem spotkania było wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem lub dla bardziej leniwych - z grilla. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, a spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i wymianą podarunków. Postulantom dziękujemy za wolontariat i zawsze zapraszamy do odwiedzin!

Indiańska sobota w Zarzeczu

W sobotę 8 czerwca urządziliśmy w zarzeczu piknik indiański. Dzieci podzieliły się na cztery drużyny (szczepy indiańskie), z których każda musiała przejść zorganizowane przez wychowawców konkurencje. Były to m.in. taniec wokół ogniska, wielkie Origami, malowanie herbu plemienia, konsumpcja czekolady sztućcami oraz konkurencje sprawnościowe i oczywiście nauka umiejętności wykonywania łuków i strzał indiańskich. Na koniec wszyscy przeszliśmy chrzest podczas którego każdy z nas otrzymał indiańskie imię - m.in. Purpurowa Twarz, Piskliwa Grdyka, Zakręcone Jelito. W międzyczasie na przygotowanym przez nas grillu smażyły się pyszne kiełbaski. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. 

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w indiańskiej zabawie, a największą nagrodą dla wychowawców był uśmiech na twarzach dzieci.

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii! Zapraszamy!

Michayland 2013

We wtorek 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy do Miejsca Piastowego na Michayland. Impreza rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą, po której mogliśmy zjeść ciepły posiłek i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów i wolontariuszy. Każde dziecko miało okazję wejść do wozu strażackiego i policyjnego samochodu, zagrać w warcaby i wziąć udział w konkurencjach ruchowych, a także własnoręcznie wykonać bransoletki i inne ozdoby. Mamy nadzieję, że pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wyjazd podobał się wszystkim naszym podopiecznym

Odwiedziliśmy jednostkę wojskową w Nisku

Dnia 3 czerwca zorganizowaliśmy dla wychowanków świetlicy wyjazd do jednostki wojskowej w Nisku w związku z zaproszeniem jakie otrzymaliśmy od jednego z pracujących tam wojskowych. Odwiedziliśmy Salę Tradycji - bardzo ważne dla żołnierzy miejsce, tam dokonaliśmy wpisu do Księgi Pamiątkowej. Następnie otworzono dla nas magazyn z bronią, gdzie m.in. mogliśmy przymierzyć hełm żołnierski z misji pokojowych, obejrzeć z bliska i potrzymać karabin Beryl, PK czy RPG które są na wyposażeniu armii polskiej. Uczestnikom najbardziej spodobała się strzelnica, gdzie zostaliśmy błyskawicznie przeszkoleni i próbowaliśmy swoich sił w strzałach do tarczy z pistoletu. Na koniec przespacerowaliśmy się po tzw. parku maszyn gdzie znajdują się punkty serwisowe pojazdów wojskowych. Nauczyliśmy się również rozróżniać stopnie wojskowe - malutka ściągawka dla zainteresowanych znajduje się TUTAJ.

Piknik Rodzinny przy Oratorium

W sobotę, 25 Maja odbył się piknik rodzinny zorganizowany wspólnie przez świetlicę socjoterapeutyczną Oratorium i klub młodzieżowy Michał. Ważnym punktem programu były występy dzieci z Oratorium, które mówiły wiersze i śpiewały piosenki z okazji Dnia Matki. Chętni mogli wziąć udział w przyspieszonym kursie tańca prowadzonym przez panią Natalię. Młodzież z klubu Michał przedstawiła spektakl wędrowny. Wszystkie dzieci mogły z naszej sceny złożyć życzenia swoim mamom. Na naszych gości czekał szereg stoisk, gdzie można było pomalować twarz i włosy, zrobić podarunek dla mamy czy odbyć kurs DECOUPAGE. Ksiądz Michał zorganizował konkurs, w którym chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę religijną. Przygotowaliśmy również zabawy i konkurencje ruchowe. Każda rodzina biorąca udział w konkurencjach mogła wylosować nagrodę. Można było także spróbować skoków na trampolinie i przejażdżki gokartem. W ten wyjątkowy dzień chcieliśmy podziękować naszym wolontariuszom. Każdy z nich otrzymał od nas małą niespodziankę, a pani Ela Turek - prowadząca scholkę, została wolontariuszem roku. Wieczorem wystąpiły zespoły Victis i Bez Nazwy a gwiazdą wieczoru był raper Poison. Wszyscy świetnie się bawili, pogoda dopisała a uśmiech nie schodził z twarzy zarówno najmłodszych jak i nieco starszych gości pikniku.