Schola przy ORA!!! 

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych, dzieci i młodzieży, lubiących śpiewać i miło spędzać czas w przyjaznej atmosferze. Na próbach scholi uczestnicy poznają wiele piosenek, które można zaśpiewać podczas różnych uroczystości kościelnych jak i świeckich. Przygotowują się też do różnych występów, przeglądów i konkursów.

Jednak nasze spotkania to nie tylko śpiew, ale też dobra zabawa, która integruje, poprawia humor, a także uczy akceptacji, wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. To właśnie tutaj zawierają się nowe przyjaźnie, a dawne urazy i nieporozumienia idą w niepamięć.

Zajęcia scholi odbywają się w każdy piątek w godzinach 17:00-18:00 w budynku Oratorium.  Jednym z wypracowanych efektów jest śpiew podczas Mszy Św. o godz. 12.00 w każdą trzecią niedzielę miesiąca w kościele Trójcy Przenajświętszej - księży Michalitów. Wszystkich chętnych – dziewczyny
i chłopaków – serdecznie zapraszamy!

Prowadzi zajęcia p. Agnieszka Liber J

3. XIII Konkurs Piosenki w Rzeszowie

Tradycją już stało się nasze uczestnictwo w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Zatem 20 czerwca, w piękny poniedziałkowy ranek, udaliśmy się do Rzeszowa. Mimo że pogoda straszyła nas ciemnymi chmurami, byliśmy dobrej myśli. Niemalże bladym świtem ćwiczyliśmy głosy na oratoryjnej rozśpiewce, po czym wyruszyliśmy w drogę. Gdy dotarliśmy na miejsce i zarejestrowaliśmy uczestników, zostało już tylko jedno: zaśpiewać i pokonać tremę ;) Walka była zacięta i poziom wysoki, ale daliśmy radę. Z pierwszym miejscem Karoliny Machała i nagrodą uczestnictwa Joli Zdeb świętowaliśmy, delektując się lodami, po czym szczęśliwie wróciliśmy do domów.

Nie straszne nam burze i upały, nie straszny wiatr i deszcz – idziemy do kina!

Czy zdarzyło się Wam kiedyś coś zapomnieć? A gdyby tak co chwilę zapominać, co wydarzyło się chwilkę wcześniej? Taki zanik pamięci krótkotrwałej miała rybka Dory, której historię mogliśmy poznać podczas wspólnego wyjścia do kina. Jej przygody pokazały nam jak dobrze jest mieć przyjaciół i o nich dbać. Mogliśmy także zobaczyć jak ważne jest, aby zbierać wspomnienia, zwłaszcza te dobre. Wspólne wyjście do kina było dla nas właśnie takim dobrym czasem, pełnym uśmiechu i radości, które długo będziemy pamiętać.

Konkurs Piosenki Schola przy Ora

Powtórką z roku ubiegłego, w naszej oratoryjnej rodzinie, zorganizowany został Konkurs Piosenki „Schola przy Ora”. Było to szczególne wyzwanie dla dzieci, które chciały wziąć w nim udział, gdyż przygotowywały się one samodzielnie, bez konsultacji z którymkolwiek z wychowawców. Repertuar był różnorodny i poziom wyrównany. Po prezentacji wszystkich piosenek, jury wyłoniło zwycięzcę: Karolinkę Machała, która reprezentować będzie naszą Placówkę na etapie wojewódzkim w Rzeszowie. Każdy z uczestników za swoją pracę, trud przygotowań i odwagę otrzymał dyplom oraz coś słodkiego, a na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia jest dniem szczególnym dla każdego dziecka, bo przychodzi Mikołaj, ale co jeśli ta data wypada w dniu gdy nie ma nas w Ora?? ;) Dla nas to nie problem. Zapraszamy Mikołaja dzień później i czekamy… i czekamy… i czekamy…. ;) No przecież byliśmy grzeczni ;) Uffff… przyszedł i do nas ten, jakże lubiany przez dzieci Święty i obdarował nas bardzo hojnie ;) Dziękujemy Święty Mikołaju i za Twoje dobre serce opowiemy Ci bajkę ;) Czterech małych murzynków…

Gala Pomocy Społecznej w MDK

W dniu 19 listopada 2015r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się Gala Pomocy Społecznej, podczas której każda z placówek miała możliwość zaprezentować swoją artystyczną działalność. Grzechem było nie skorzystać z takiej okazji i nie zaśpiewać kilku piosenek. Po licznych próbach i przygotowaniach zaprezentowaliśmy piosenki: Pomaganie jest trendy, Anioł stróż oraz Weź mnie weź mnie na ręce, które zostały nagrodzone licznymi brawami. Po zakończonych występach ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Oratorium.

Łączymy śpiew z zabawą

Wielu ludzi myśli, że scholka to tylko śpiew, śpiew i tylko śpiew… Dzisiaj chcemy pokazać, że u nas jest inaczej ;) Oczywiście ze śpiewu nie rezygnujemy, ale potrafimy się również bawić ;) Oto fotorelacja z jednej z prób ;)

Radość Eucharystii

Z czym kojarzy się słowo schola”? Jeśli ktoś z Was powie, że z kościołem i to nie sposób się z tą osobą nie zgodzić. Jeśli doda jeszcze, że ze spotkaniem i Mszą Św. To już trafił w samo sedno tego, co dzisiaj chcemy Wam pokazać. Nasze spotkania to nie tylko zabawa i śmiechy. To także modlitwa i zaangażowanie w uświetnienie Mszy Świętej. Gdzie są dzieci tam jest radość, a Eucharystia to dziękczynienie, zatem dziękując powinniśmy się radować. Naszą radość chcemy dzielić z Wami śpiewając w kościele w każdą trzecią niedziele miesiąca. Oto kilka zdjęć z niektórych Mszy Świętych, podczas których chcemy dzielić się z Wami naszą radością.

Dzień Bajki Śpiewanej

Na dzisiejszym spotkaniu Schola przy Ora zrobiliśmy sobie malutki odpoczynek od piosenek religijnych, ale nie myślcie, że żegnamy się z nimi całkowicie. Po prostu dzisiaj mamy Dzień śpiewanej bajki”. Zapoznaliśmy się zatem z historią czterech małych murzynków i przypomnieliśmy co słychać u Miczitanki i kilku innych maluczkich postaci… ;) Dodatkowo każdą z tych opowieści przedstawialiśmy za pomocą gestów ;) Śmiechu przy tym było co nie miara ;) Zobaczcie sami ;)

XII Przegląd Piosenki w Rzeszowie - teatr "Maska" 2 miejsce i wyróżnienie

Przegląd piosenki "Schola przy ORA" Maj 2015

Schola na Przeglądzie kolęd i pastorałek w Jarosławiu

Mikołajki 2014 - schola